Rotuz Bronów Gospodarze

Jakub Brzuska

Utworzono:

20.01.2016

31 października UKS Rotuz Bronów rozegrał ostatnie spotkanie rundy jesiennej. Drużyna z Bronowa zmierzyła się z KS Międzyrzecze na własnym boisku. Spotkanie zapowiadało się wyjątkowo ciekawie, ponieważ było to decydujące starcie Rotuza, które miało zdefiniować jego pozycję w tabeli przed przerwą zimową, a co za tym idzie określić pozycję startową w rundzie wiosennej.
Obie drużyny były zdeterminowane, aby osiągnąć zwycięstwo! Rotuz już w 7 minucie objął prowadzenie nad przeciwnikiem po tym jak podanie z rzutu rożnego głową wykorzystał Mateusz Kuś „Siara”. Piłka odbiła się od poprzeczki i przekraczając linię bramki wróciła na boisko. Wszytko jednak zauważył sędzia i bramka została zaliczona!!! Niestety już w 29 minucie błąd krycia naszej obrony owocuje stratą bramki. Pierwszą połowę kończymy wynikiem 1-1, pomimo tego, że mieliśmy kilka niemal stuprocentowych sytuacji. Remis dawał nadzieję na, że Rotuz podejmie wzmożony atak w drugiej połowie i zawalczy o kolejne 3 punkty.
Druga połowa zaczyna się wyjatkowo zacięcie, zarówno Rotuz jak i KS starają się zdobyć przewagę. W 63 minucie w polu karnym ręką zagrywa obrońca Międzyrzecza, co daje okazję do zdobycia bramki z rzutu karnego przez Gorzelika, co zresztą skutecznie ten zawodnik wykorzystał, dając prowadzenie Rotuzowi 2-1!!! Gra to czyła się bardzo wyrównanie, sędzia na wiele pozwalał, co powodowało że spotkanie było widowiskowe. Rotuz jednak powtarza błąd z pierwszej połowy i akcję z rzutu rożnego wykorzystuje zawodnik KS Miedzyrzecze i znów mamy remis 2-2.
Wynikiem 2-2 Rotuz kończy spotkanie z KS Miedzyrzecze. Szkoda, bo punkty mogły poprawić sytuację w tabeli, zwycięstwo dawało nam miejsce wicelidera na koniec rundy jesiennej. Remis, badź co bądź zasłużony i sprawiedliwy, umieścił chłopaków z Bronowa na 4 miejscu w tabeli. Pamiętajmy jednak, że biorąc pod uwagę analogiczne okresy z poprzednich sezonów, to Rotuz i tak poczynił postępy, czego efektem jest pewna i silna pozycja na swoim miejscu w tebeli. Wszystko rozstrzygnie się w rundzie wiosennej, gdzie zapewne ze zdwojoną siłą UKS ruszy do walki o kolejne punkty!
Dziękujemy Zawodnikom i Trenerowi za potężną dawkę emocji w rundzie jesiennej, życząc jednocześnie powodzenia w kolejnej!!!